Ψηφοφορία

Θέλετε να συνεργαστούμε με την K-Swiss?

Ναι!
16 (76.2%)
Όχι!
5 (23.8%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 19

Η ψηφοφορία έληξε: Ιανουάριος 30, 2008, 05:28:15 πμ

Αποστολέας Θέμα: parkour.GR Πρόταση Συνεργασίας από την K-Swiss  (Αναγνώστηκε 17000 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος andi

• New Member
  • *
  • Φύλο: Άντρας
    • Andreas Kalteis
Re: Πρόταση Συνεργασίας από την K-Swiss
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουάριος 01, 2008, 08:28:09 μμ »
i thought the governor of texas was black ?
 :P

Αποσυνδεδεμένος ToPaxyGourouni

• Φιλοσοφος
  • Moderator
  • Χοιρινός φίλος!
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουάριος 02, 2008, 03:42:48 πμ »
This has now become an offtopic and lame topic. The latest posts have nothing to do with the topic itself, and people seeking to start flame wars just post whatever they want. In my personal opinion there are many blogs to brag about if you want to flame, but I hope this one is not one of them. So I withdraw from this -specific- topic. I wish for my posts not to be taken into account, my vote neither. For the information, I voted "No".

P.s.: (Last on topic by me)
             My favourite traceur, Tim Pisteurs, wrote:
                                                My Parkour and my soul are not for sale.
I have never been clever, because need it never!

overload

• Επισκέπτης
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουάριος 02, 2008, 08:17:05 πμ »
Όταν κάποιος θέλει να κάνει διαφήμιση,θα την κάνει.Το να λάβει μέρος κάποιος σε μια διαφήμιση,αυτό δεν σημαίνει ότι θα έχει και την αποκλειστικότητα.Γιατί όπως βρήκανε εσάς,έτσι θα βρούνε και κάποιον άλλον(σήμερα με διαφημίζεις εσύ,αύριο ο άλλος,μεθαύριο o άλλος).Δεν τους νοιάζει,αν αυτό που κάνετε είναι parkour,freerun,τους νοιάζει η διαφήμιση του προϊόντος και τίποτα άλλο!

Πολύ φοβάμαι ότι μερικοί νομίζουν ότι αυτό είναι η επιβεβαίωση που αναζητούσαν και τίποτα περισσότερο.Όπως έγραψε ο Aγγελος "παιδιά 10-15 κάνουν βίντεο"  και σκάνε σαν καρπούζια...λοιπόν καλά κάνουν,εγώ προτείνω να ασχοληθούμε πιο πολύ με τον εαυτό μας.Oποιος θέλει μπορεί να βοηθήσει τον ευατό του δεν χρειάζεται κανένα να του κάνει υποδείξεις,ούτε αποστόλους του pk.Αν ζορίζεστε τόσο πολύ κάντε το αλλα μην λέτε ότι αυτό πρέπει να γίνει για το καλο της κοινότητας!!
...Ποιο είναι καλο της κοινότητας?Να έρθουν και αλλα παιδιά εδώ?!Για ποιον λόγο?!Για να έρθουν και άλλες εταιρίες να προσφέρουν και αυτές με την σειρά τους τα προϊόντα τους για διαφήμιση?!Ρωτάω και πραγματικά θέλω απάντηση σε αυτό.Επιδεικνύω κάτι στον κόσμο με τι σκοπό?

Για τους δυο αλλοδαπούς φίλους έχω να πω τα εξής
Για τον φίλο andi φαίνεται ότι η K-Swiss είναι σημαντικό κεφαλαιο,άσχετα αν λέει ότι είναι εδώ σαν φίλος και όχι σαν αθλητής που διαφημίζει τον σπόνσορα του.Εφόσον εδώ και 8 μήνες που υπάρχει το forum τώρα παρουσιάστηκε.Ο Pyyoggrandesun επίσης τον φωνάξατε να ψηφίσει...Δεν έχω τίποτα με τα παίδια,αλλα είναι αστείο.

ΥΓ1.θα ήθελα πολύ να φαινόντουσαν τα ip και σε εμάς τους απλούς χρηστες του forum!
ΥΓ2.K-Swiss 

Αποσυνδεδεμένος Kostis

• Moderator
  • God of the Universe....And modest too
« Απάντηση #48 στις: Φεβρουάριος 02, 2008, 11:11:53 πμ »
Overload αποκλείεται να πιστεύεις οτι ο Ken aka Pyyoggrandesun κλήθηκε να εγγραφεί στο forum αυτό για να ψηφίσει σ αυτήν την ψηφοφορία. Αν θυμάσαι καλά ο Ken έιχε γράψει κάποια πολύ ενδιαφέροντα και σημαντικά πράγματα στο παλιό forum!

O andi πάλι πραγματικά δεν έχει κανένα συμφέρον απ αυτήν την ιστορία.Μόνο να μας βοηθήσει θέλει για άλλη μια φορά! Έχει κάνει ήδη πολλά για μας. Θα μπορούσες να γράψεις και στα αγγλικά την αποψή σου για να είναι κατανοητή και γι αυτούς.

Εμένα προσωπικά δε με νοιάζει αν θέλουν αποκλειστικά εμάς ή κάποιον άλλον. Δε με νοιάζουν τόσο οι στόχοι τους εφόσον μπορούμε να τους μετατρέψουμε σε κάτι θετικό για μας! Για να πουλήσουν θα δώσουν πρώτα λεφτά για να γίνουν πολλά πράγματα! Το θέμα είναι να εκμεταλευτούμε κάποιες δυνατότητες που μας προσφέρουν στο έπακρο. Εννοείται πως έχουμε όρους και υπάρχουν και κάποια όρια αλλά αναρωτιέμαι για πόσο μαλάκες μας έχετε περάσει και γιατί πιστεύετε οτι θα κάτσουμε να μας καταστρέψουν τόσο εύκολα όλη αυτή τη δουλειά που κάνουμε. Γιατί overload δεν ξέρεις πόση δουλειά ρίξαμε για να έχεις και εσύ το site σου και το forum σου...Κανένα ευχαριστώ και λίγη εμποστοσύνη δε βλάπτει.

[OFF TOPIC] Για τα videos ούτε τα 10-15χρονα κάνουν καλά αλλά ούτε και οι 20χρονοι που έχουν γίνει γνωστοί και έχουν κάποια επιρροή που κάνουν ποζέρικα parkour videos και μετά νομίζουν όλα τα βλαμένα οτι το Parkour έιναι να έχεις style και να κάνεις passement reverse σε ένα εμπόδιο στη μέση του πουθενά![/OFF TOPIC]

Αποσυνδεδεμένος Beam Baghira

• New Member
  • *
  • Que si convien lasciare ogni socretto...
« Απάντηση #49 στις: Φεβρουάριος 02, 2008, 02:59:29 μμ »
Επειδη σε μεγάλο βαθμό τα επιχειρήματά μου εξαντλήθηκαν το τελευταίο πράγμα που θα γράψω εδώ δεν είναι δικό μου...
Παράθεση
Όταν ήμαστε στο Los Angeles, ο David έκανε κάτι το οποίο μου έκανε τεράστια εντύπωση. Αρνήθηκε να "δώσει παράσταση", παρ'όλο που ήταν υποχρεωμένος από ένα συμβόλαιο, επειδή ήξερε μέσα του ότι αυτά που έκανε ήταν εντελώς ψεύτικα. Δεν τον άφηναν να κάνει αυτά που ήθελε να κάνει, να παρουσιάσει το Parkour όπως ήθελε να το δείξει. Επιτρέψτε μου να σας εξηγήσω...

Στεκόταν στην άκρη μιας εξέδρας ύψους 10 μέτρων, μόνος του και συνοφρυωμένος, σα να σκεφτόταν κάτι. Τον πλησίασα και τον χτύπησα φιλικά στον ώμο του αστειευόμενος: "Άντε, πήδα!" Γέλασε, και το ρώτησα αν όντως μπορούσε να εκτελέσει τέτοιο άλμα. Μου απάντησε ότι μπορούσε, αλλά μόνο επειδή προπονείται για χρόνια και χρόνια. Τότε κούνησε το κεφάλι του και είπε:

Όλοι αυτοί οι άνθρωποι εκεί κάτω έχουν έρθει για να με δουν να κάνω μεγάλα πράγματα, περιμένουν από εμένα να πηδήξω από ψηλά, ώστε να τραβήξουν φωτογραφίες και video και να τα πουλήσουν ή να τα βάλουν στις ιστοσελίδες τους ή κάτι παρόμοιο. Αλλά ποια είναι τα δικά μου κίνητρα; Θα μπορούσα να επιχειρήσω αυτό το άλμα και να τραυματιστώ, αλλά ακόμα και να μην τραυματιστώ, ποιο θα είναι το νόημα, εδώ, αυτή τη στιγμή; Για να ευχαριστηθούν όλοι αυτοί; Αν η οικογένειά μου ήταν εκεί κάτω και με χρειαζόταν, δε θα δίσταζα καθόλου. Θα το έκανα γι'αυτούς. Αυτός είναι ο λόγος που προπονούμαι και κάνω αυτά που κάνω. Δεν είμαι μαϊμού, Dan, και δε γίνεται να μου συμπεριφέρονται σα να είμαι. Πραγματικά, δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιοι άνθρωποι θέτουν τους εαυτούς τους σε κίνδυνο για χρήματα. Εγώ έχω προπονηθεί τόσο σκληρά για τόσο καιρό για τον εαυτό μου, για να βοηθώ ανθρώπους, για να προστατεύω την οικογένειά μου... Τη σήμερον ημέρα, ο κόσμος ασχολείται με το Parkour για να εντυπωσιάζει τα μέσα ενημέρωσης, και δεν καταλαβαίνω γιατί το κάνουν αυτό. Αυτό δεν ήταν ποτέ στόχος του Parkour. Τα χρήματα αλλάζουν τον άνθρωπο, αλλά δε μπορούν να αλλάξουν το στόχο μου, τα κίνητρά μου για τα οποία κάνω αυτά που κάνω.

Αυτά... Το τελευταίο post και για όσους με "σιχάθηκαν"... :)
ΑDIOS
Flip, flop, fly... Don't care if I die...

Αποσυνδεδεμένος Kostis

• Moderator
« Απάντηση #50 στις: Φεβρουάριος 02, 2008, 03:05:02 μμ »
Η παράθεση σου μιλάει για διαφορετικές καταστάσεις.Είναι σχεδόν άσχετη με το θέμα μας.Μπορώ να σου πω πράγματα για τον DB που θα σε κάνουν να σταματήσεις το parkour!

Οπότε κομμένες οι μλκίες στο στυλ παραβολές του Χριστού. Αν έχετε να πείτε κάτι πιο χειροπιαστό και ουσιαστικό μετα χαράς να το ακούσουμε (διαβάσουμε) και να το λάβουμε σοβαρά υπόψη μας.

Αποσυνδεδεμένος Traceur Filip

• New Member
  • *
« Απάντηση #51 στις: Φεβρουάριος 02, 2008, 05:10:38 μμ »
Πείτε επιτέλους ναι πριν βαρεθούν και κάνουν την πρόταση σε κάναν άλλο :P

Αποσυνδεδεμένος Kostis

• Moderator
« Απάντηση #52 στις: Φεβρουάριος 02, 2008, 05:17:41 μμ »
Η ψηφοφορία προφανώς έχει λήξει και σύμφωνα με αυτήν η συνεργασία θα γίνει. Λαμβάνουν χώρα συζητήσεις και διαπραγματεύσεις με κύριο μέλημα μας την υγεία του parkour και της κοινότητάς μας. Θα ενημερωθείτε όλοι σύντομα για εξελίξεις. Αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι για όρους και απαιτήσεις ας το κάνει σύντομα.

overload

• Επισκέπτης
« Απάντηση #53 στις: Φεβρουάριος 02, 2008, 09:48:28 μμ »
...υπάρχουν και κάποια όρια αλλά αναρωτιέμαι για πόσο μαλάκες μας έχετε περάσει και γιατί πιστεύετε οτι θα κάτσουμε να μας καταστρέψουν τόσο εύκολα όλη αυτή τη δουλειά που κάνουμε. Γιατί overload δεν ξέρεις πόση δουλειά ρίξαμε για να έχεις και εσύ το site σου και το forum σου...Κανένα ευχαριστώ και λίγη εμποστοσύνη δε βλάπτει.

Θα μπορούσα να τα γράψω πιο ωμά,αλλα δεν έχει νόημα.Αυτή είναι απάντηση σου στο ερώτημα που έκανα?Ποιος θα κερδίσει και τι θα κερδίσει?Αυτή είναι η ερώτηση.Αν νομίζεις ότι επειδή έτυχε και ασχολήθηκαν κάποιοι άνθρωποι πρώτη με κάτι,η έγιναν admin και και αυτό τους κάνει να διαφέρουν από τους άλλους,σε πληροφορώ ότι κανεις μεγάλο λάθος.Επίσης ο προβληματισμός που διατυπώνεις,είναι πραγματικά  άκυρος,ούτε απάντηση δίνει σε κάτι,ούτε τίποτα.Αν όλα αυτά τα κανεις για αν ακούσεις "ευχαριστώ" συγγνώμη κιόλας.

Δε με νοιάζουν τόσο οι στόχοι τους εφόσον μπορούμε να τους μετατρέψουμε σε κάτι θετικό για μας! Για να πουλήσουν θα δώσουν πρώτα λεφτά για να γίνουν πολλά πράγματα! Το θέμα είναι να εκμεταλευτούμε κάποιες δυνατότητες που μας προσφέρουν στο έπακρο...
Αν δεν σας αρέσει ο αντίλογος κλειδώστε το.Διαφορετικά απαντήστε επί της ουσίας και οχι γενικά και αόριστα.

Ποιο θα το θετικό για εμάς?Να έρθουν και αλλα παιδιά(τα βλαμένα που νομίζουν ότι το Parkour έιναι να έχεις style) κοντά μας??!Για ποιον λόγο?!Για να έρθουν και άλλες εταιρίες να προσφέρουν και αυτές με την σειρά τους τα προϊόντα τους για διαφήμιση?!Ρωτάω και πραγματικά θέλω απάντηση σε αυτό.Επιδεικνύω κάτι στον κόσμο με τι σκοπό(να να γίνουμε σαν τους 20 χρονους που ειναι γνωστοί και να εχουν επιρροή στα ποζερακια-βλαμένα που κανουν πκ βίντεος)??
Για τα videos ούτε τα 10-15χρονα κάνουν καλά αλλά ούτε και οι 20χρονοι που έχουν γίνει γνωστοί και έχουν κάποια επιρροή που κάνουν ποζέρικα parkour videos και μετά νομίζουν όλα τα βλαμένα οτι το Parkour έιναι να έχεις style και να κάνεις passement reverse σε ένα εμπόδιο στη μέση του πουθενά!

Αποσυνδεδεμένος kennedy

• New Member
  • *
  • chosen
« Απάντηση #54 στις: Φεβρουάριος 02, 2008, 10:01:11 μμ »
wow there's too much negativity in this topic.
I dont understand how come a mere contract offer  can cause all this.
My friend i think that you are way too offensive towards people who only practise parkour in order to show off. In a large community there will be such cases , its inevitable. Now one who knows wont pay much attention to them , he/she will listen and respect the more mature ones .That's how things are.

So this is how Liberty dies, with thunderous applause.

Αποσυνδεδεμένος noxteryn

• Deadly Efficient
  • Devoted Member
  • The Japan Man
    • Floating Point
« Απάντηση #55 στις: Φεβρουάριος 02, 2008, 10:05:51 μμ »
I dont understand how come a mere contract offer  can cause all this.
It can cause all this, because this community, as any other Parkour community, is full of shit!
 ;)
I walk the path of Entropy.

Αποσυνδεδεμένος gia12345

• New Member
  • *
« Απάντηση #56 στις: Φεβρουάριος 02, 2008, 11:26:55 μμ »
κατά την γνώμη μου θα ήταν καλή ιδέα να συνεργαστούμε! ;) :D

Αποσυνδεδεμένος Bamagiotis

• New Member
  • *
    • www.myspace.com/Bamagiotis
« Απάντηση #57 στις: Φεβρουάριος 03, 2008, 01:50:37 πμ »
θα συμφωνήσω πολύ απλά με την συνεργασία από K-Swiss! το "παρκουρ" και γενικά οτιδήποτε είναι σαν τις απόψεις...ο καθένας έχει από μια...κανενός η οπτική γωνια δεν θα είναι ποτε ίδια με κάποιου αλλου...υπάρχουν άπειρες  ;)
there is no knowledge that is not power~