Αποστολέας Θέμα: parkour από ρώσικες ειδικές δυνάμεις  (Αναγνώστηκε 1805 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sirtimid

• New Member
  • *
parkour από ρώσικες ειδικές δυνάμεις
« στις: Οκτώβριος 07, 2010, 01:20:04 μμ »
1)δείτε λιγο παρκούρ από τους σπετσναζ (αυτό το βίντεο ισως είναι και πρότυπο,οι πιο εμπειροι ας κρίνουν)
http://www.youtube.com/watch?v=-oNLfjroc0U

2)και για να μην ανοίγω καινουριο τοπικ δείτε κι ένα άλλο βίντεο που βρηκά στο οποίο οι σπετσναζ κάνουν γυμναστική σε κλειστό χώρο,αυτά που μας ενδιαφέρουν στο βίντεο ειναι μεχρι την στιγμή 2:45.Λιγο 'γυμναστικούλα' και μερικά ρολλάκια...
να ρωτησω κατι εδω...στην στιγμη 2:36 περίπου κάποιος κάνει ενα roll αλλά κατα την προσγείωση η επαφη του εδάφος και του όμου του δεν είναι διαγώνια,πως βλέπετε αυτη την τεχνική?
http://www.youtube.com/watch?v=B7nXMH3ts5k&feature=player_embedded

Αποσυνδεδεμένος 'AnKo

• Regular Member
  • **
  • Φύλο: Άντρας
  • Requiescat in pace, you bastard!
Re: parkour από ρώσικες ειδικές δυνάμεις
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 02:55:46 μμ »
1)Τι να πω... αν  αυτοί είναι spetsnaz... Δεν ξέρω, μου φάνηκαν κάπως αστείοι και άκαιροι, κάθε 3-4 sec και flip, τι σόι pk είναι τούτο; 1:14 WTF? Τι κάνει αυτός, breakdance; 2:00 Αν αυτή είναι στρατιωτική αναρρίχηση, εγώ έχω πάρει special έκκληση από την EKAM.

2)Αυτοί μάλιστα. Όσο γι' αυτό που ρωτάς: Κάτω έχουν στρώματα, δεν νομίζω να χτύπησαν όπως το κάνανε. Γενικώς όμως, αν με μια μέση φόρα roll χτυπήσεις λεκάνη σε τσιμέντο (όπως το κάνουν) έχεις ένα ωραιότατο μελάνιασμα. Αυτή την τεχνική την χρησιμοποιούν στις πολεμικές τέχνες, μιας και είναι πιο γρήγορη.
~"
Did you think to kill me? There's no flesh or blood within this cloak to kill. There's only an idea. Ideas are bulletproof.

Farewell.
"~ Codename "V"

Αποσυνδεδεμένος Wolf

• Regular Member
  • **
  • Φύλο: Άντρας
Re: parkour από ρώσικες ειδικές δυνάμεις
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 07, 2010, 03:30:17 μμ »
Αυτο ειναι το ρολλ που κανουν στην ενοργανη.Δεν χτυπαει η λεκανη τους αλλα τη σπονδυλικη τους στηλη,το κεφαλι τους επισης περναει κοντα απο το εδαφος και ισως με μεγαλη ταχυτητα βρει  ελαφρα.Γι αυτο το αποφευγουμε στο τσιμεντο.

Τα ρολλ που κανουν πιο πριν ειναι τα δικα μας για παρκουρ και πολεμικες τεχνες.
"We have nothing to fear but fear.......of tigers"
                                                       ~tiger attack survivor