Αποστολέας Θέμα: Sports Holster( Το απολυτο τσαντακι)  (Αναγνώστηκε 4662 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Mercury

• New Member
  • *
  • Φύλο: Άντρας
Sports Holster( Το απολυτο τσαντακι)
« στις: Απρίλιος 21, 2009, 05:14:17 μμ »
Το sports holster είναι μια τσάντα ομού όπως φαίνεται στην εικόνα. Είναι ότι πιο βολικό υπάρχει για έντονο αθλητισμό όπως το Parkour. Δεν εμποδίζει καθόλου τη κίνηση του σώματος. Έχει τέσσερις μικρές τσέπες για κινητά, λεφτά και αλλά μικρά αντικείμενα, και μία μεγάλη στο διχτάκι. Είναι λίγο ακριβό αλλά τώρα πια το θεωρώ απαραίτητο για τη καθημερινή προπόνηση.Η Urban tool το φτίαχνει αλλά εγώ το δικό το πήρα από την Running4women επειδή ήταν πιο φτηνό. Να προσέξετε μόνο το μέγεθος.

It is better to die with a sword in your hands, than a chain over your wings.

Αποσυνδεδεμένος Vinnie Jones

• Regular Member
  • **
  • ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΧΙΠΗΣ
    • STOPfm
Re: Sports Holster( Το απολυτο τσαντακι)
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 21, 2009, 06:04:44 μμ »
Για parkour-προπόνηση, καλύτερα να τα αφήνω μέσα σε μια τσάντα. Για parkour-parkour (αν τύχει ποτέ και είμαι προετοιμασμένος - πχ μυστική αποστολή παρέα με τον Ράμπο για να σώσουμε τη βασίλισσα), η μεγάλη τσέπη είναι άχρηστη λόγω του roll. Οι μικρότερες θα αποδειχθούν άχρηστες στο πρώτο αποτυχημένο cat leap. Αλλά και πάλι, προτιμώ τη θήκη για το όπλο που μπαίνει κάτω από τη μασχάλη και είναι φθηνότερη.

Βρήκες καλό νούμερο και χρώμα στο Running4women???

Και να φανταστεί κανείς ότι παλιά έλεγες καλά αστεία :(

Αποσυνδεδεμένος Mercury

• New Member
  • *
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 21, 2009, 07:03:18 μμ »
Οι τσέπες είναι πολύ χρήσιμες και πολύ καλά κριμένες. Δύο είναι μπροστά στους ώμους και οι άλλες δύο είναι στην από κάτω μεριά του ομού. Ότι και να κάνεις τα πράγματα σου είναι απολύτως ασφαλή.

Στο Running4women έχει όλα τα νούμερα αλλά όχι όλα τα χρώματα

Ερώτηση; Τι τσάντα όταν πας για προπόνηση δεν σε ενοχλεί που παίζει;

• Regular Member
  • **
  • ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΧΙΠΗΣ
    • STOPfm
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 21, 2009, 08:16:25 μμ »
Ερώτηση; Τι τσάντα όταν πας για προπόνηση δεν σε ενοχλεί που παίζει;
Όχι αν την αφήσω κάπου και πάω για προπόνηση. Έτσι κι αλλιώς σε ένα τόπο μένω, δεν κάνω parkour, το εξασκώ.
Η μεγάλη τσέπη στην πλάτη και αυτές που είναι μπροστά στους ώμους δε μου φαίνονται και πολύ ασφαλείς. Θα το μελετήσω το θέμα μέσα στη βδομάδα, θα δω πόσο πιθανό είναι να χτυπήσω εκεί που είναι οι τσέπες.

Τα περί νούμερου και χρώματος ήταν offtopic επειδή το βρήκες στο Running4women, λέω μην πάει κανείς και βρει από Medium και κάτω και ροζ χρώμα μόνο!!!

Για τι λεφτά μιλάμε;

Αποσυνδεδεμένος Mercury

• New Member
  • *
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 22, 2009, 02:24:47 πμ »
Οι τσέπες είναι φοβερές.Το διχτάκι δεν το χρησιμοποιείς όταν rolls.Το έχω πολύ καιρό, και έχω χτυπήσει αρκετές φορές τα πράγματα μου όμως δεν έχουν πάθει τίποτα(Εγώ δεν είχα την ίδια τύχη).
Το small μέγεθος είναι ιδανικό για τους περισσότερους σωματότυπους, και το medium για τους πιο γεροδεμένους.
Η τιμή είναι 33 ευρώ περίπου από το running4women σε άλλα site είναι πολύ πιο ακριβό. Οι τιμές βέβαια μπορεί να έχουν αλλάξει από όταν το αγόρασα. 

Αποσυνδεδεμένος noxteryn

• Deadly Efficient
  • Devoted Member
  • The Japan Man
    • Floating Point
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 22, 2009, 11:28:40 πμ »
LOL
Ρε μεγάλε, παίρνεις κάποια προμήθεια or something?
Τι διαφήμιση είναι αυτή που χώνεις?
 :P
I walk the path of Entropy.

• Regular Member
  • **
  • ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΧΙΠΗΣ
    • STOPfm
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 22, 2009, 01:30:10 μμ »
Το έχω πολύ καιρό, και έχω χτυπήσει αρκετές φορές τα πράγματα μου όμως δεν έχουν πάθει τίποτα(Εγώ δεν είχα την ίδια τύχη).
Αυτό δε νομίζω να οφείλεται στο τσαντάκι αλλά στην αντοχή των αντικειμένων. Κι εγώ το ρολόι μου δεν το αποχωρίζομαι ποτέ και πρόσφατα που πήρα καινούριο ήξερα τι προδιαγραφές και αντοχές θέλω να έχει. Το ίδιο ισχύει για το κινητό και το mp3 player (το οποίο έχω από το 2005 κι ας είναι και 512). Και δε μιλάω μόνο για parkour και προπόνηση, κάνω και πιο επικύνδινα πράγματα για τα πράγματα που έχω στις τσέπες μου.

Ρε μεγάλε, παίρνεις κάποια προμήθεια or something?
Τι διαφήμιση είναι αυτή που χώνεις?
Ε τι, μόνο η K-Swiss και η NB θα βγάλουνε από το forum;

Αποσυνδεδεμένος bilakispa

• Agent Smith
  • Regular Member
  • **
    • Bilakispa's youtube channel
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 22, 2009, 03:03:24 μμ »
Δεν ξέρω, αλλά είμαι ο μόνος που θεωρώ αυτού του τύπου τσάντες gay?

Πραγματικά, τι την θέλετε αυτή την τσάντα? Και δεν παίρνω σωστή σαν απάντηση την "για περίπτωση κινδύνου" γιατί δεν έχετε μάθει ακόμα να εξασκηθήτε σε περιπτώσεις κινδύνου, έχουμε πολύ καιρό ακόμα. Ο μόνος λόγος που βρίσκω είναι για style. Δεν είναι πρακτική η τσάντα, έτσω και αν έχει "titanium power τσέπες!!!!1". Και μόνο απο το site "Running for women" λέει τρέξιμο, όχι Parkour ή κάτι παρόμοιο. Το συμπέρασμα μου είναι ότι οι τσάντες είναι για τις γκόμενες που πάνε στο στάδιο για να φτιάξουν σώμα για το καλοκαίρι και αν κάτσει να βρούν γκόμενο.

Μην κάνετε τα πράγματα περίπλοκα, το Parkour δεν "θέλει" ούτε super wow τσάντες ούτε super wow παπούτσια των 500 ευρώ (a.k.a. Kswiss) ούτε γαμ*τους επιδέσμους για να μην σε πονάνε οι παλάμες όταν κάνεις vaults (LAWL). Ένα παπουτσάκι θες και αυτό δεν είναι πάντα αναγκαίο (δείτε Barefoot training). Αν θέλετε τσάντες πάρτε καμία παλιά και κάντε την δουλειά σας μην χαλάτε τσάμπα λεφτά.

Ε τι, μόνο η K-Swiss και η NB θα βγάλουνε από το forum;
Όχι θα βάλουμε και Kalenji :P
Roflmao, και παντοτινά γαμάω!

Αποσυνδεδεμένος Mercury

• New Member
  • *
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 23, 2009, 03:39:52 μμ »
Θα σας παρακαλούσα να είστε πιο ευγενικοί στις απαντήσεις σας.
Ο μόνος λόγος που έβγαλα το post είναι επειδή δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο πουθενά άλλου και το θεωρώ πολύ βολικό. Εάν κάποιος θέλει να κάνει επίδειξη τον ανδρισμό του μειώνοντας τους άλλους, θα ήταν καλό να κρατάει τις σκέψεις του για τον εαυτό του.

Αποσυνδεδεμένος LyNx

• Lady Babe !
  • Regular Member
  • **
  • seize the day!!!
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 23, 2009, 04:00:12 μμ »
Δεν ειναι κανενας αγενης απο οσο βλεπω.
Ισως απλα οι απαντησεις να ειναι λιγο κυνικες sometimes αλλα οπως κ να εχει δεν βλεπω κανενας να επιδεικνυει τον ανδρισμο του!Ποσο μαλλον μειωνοντας εσενα.. ;)
I've got nothing against God. It's his fan club I can't stand...

Αποσυνδεδεμένος Eon

• Administrator
  • Founder / Developer of parkour.GR
    • stefki.com
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 23, 2009, 04:03:05 μμ »
Τα παιδιά λένε την άποψή τους για την τσάντα και μάλιστα με τεκμηριωμένα επιχειρήματα.
Δεν χρειάζεται να προσβάλεσαι και σίγουρα δεν χρειάζεται να νοιάζεσαι για τον τρόπο με τον οποίο μιλάνε.
Προφανώς αυτοί δεν συμμερίζονται την άποψή σου.

Δέξου τις πληροφορίες που σου δίνουν και μη βιάζεσαι να κρίνεις το ύφος αλλά το περιεχόμενο.
Άλλωστε, αυτό που σου λένε είναι ότι δεν συμφωνούν με την χρήση της τσάντας, ενώ εσύ συμφωνείς με την χρήση της.

Τώρα όσον αφορά την τσάντα.
Τα πράγματα στην τσάντα έχουν έρθει σε επαφή με το έδαφος και δεν σπάσαν?
Ο μόνος λόγος για να μείνουν ανέγκιχτα ύστερα από βίαιη επαφή με το έδαφος, έτσι όπως μπορώ να το φανταστώ,
είναι να έχει μέσα σφουγγάρια. Διαφορετικά κάτσε και ανέλυσε το υλικό από το οποίο είναι κατασκευασμένη η τσάντα.
Επίσης, εξήγησε το "φοβερές". Τέλος, σε παρακαλώ να προσέχεις. Ελπίζω όταν λες ότι "χτύπησες πολλές φορές" να μην εννοείς
στην προπόνηση parkour, γιατί τότε αυτό σημαίνει ότι κάνεις κάτι λάθος.

Πολύ ωραία φαίνεται πάντως η τσάντα. Σίγουρα όχι το απόλυτο τσαντάκι (LOL)
Καλή ναι, αλλά την ίδια δουλειά κάνουν και οι υπόλοιπες μικρές τσάντες που δεν εμποδίζουν ιδιαίτερα το running form.
Επίσης, σύμφωνα με τα στοιχεία που μας δίνεις και δηλώνεις ότι καθιστούν την τσάντα ξεχωριστή, εγώ δεν θα την χρειαστώ,
επειδή τραυματίζομαι υπερσπάνια, καθώς προσέχω αρκετά.
Μία οποιαδήποτε τσάντα μου κάνει.

:)

Αποσυνδεδεμένος Mercury

• New Member
  • *
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 23, 2009, 04:20:35 μμ »
Το κύριο προσόν τις τσάντας είναι ότι δεν παίζει όταν τρέχεις.Επίσης δεν αισθάνεσαι το βάρος τον αντικειμένων σου.

Αποσυνδεδεμένος noxteryn

• Deadly Efficient
  • Devoted Member
  • The Japan Man
    • Floating Point
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 23, 2009, 04:25:58 μμ »
Καμμία τσάντα δεν "παίζει" όταν τρέχεις, αρκεί να ξέρεις να την κρατάς. Μην είσαι καταναλωτικό πρόβατο, η τσάντα δε σου χρειάζεται. Η ανάγκη που περιγράφεις πως εκπληρεί είναι καθαρά πλασματική.
 ;)
I walk the path of Entropy.

• Regular Member
  • **
  • ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΧΙΠΗΣ
    • STOPfm
« Απάντηση #13 στις: Απρίλιος 23, 2009, 04:44:23 μμ »
Το κύριο προσόν τις τσάντας είναι ότι δεν παίζει όταν τρέχεις.
Καμμία τσάντα δεν "παίζει" όταν τρέχεις, αρκεί να ξέρεις να την κρατάς.
Εννοείται πως ο Nox έχει δίκιο. Και αυτό το τσαντάκι άμα αρχίσει και γίνεται δημοφιλές στους συμμαθητές μου και γενικότερα σε τρέντυ-τύπους θα δεις πόσο γρήγορα θα αρχίσει να φοριέται στο ύψος του κώλου.

Εάν κάποιος θέλει να κάνει επίδειξη τον ανδρισμό του...
...μπορώ να το κάνω και αλλιώς:

Oooooooooooooooooooh yeah, pull the trigger of my love gun baby!!!