Αποστολέας Θέμα: help!  (Αναγνώστηκε 1734 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος anNiako

• New Member
  • *
  • Φύλο: Γυναίκα
help!
« στις: Ιούλιος 29, 2014, 11:54:20 μμ »
Καλησπέρα σε όλους! Είμαι νέο μέλος στο forum και χρειάζομαι τις συμβουλές σας. Μάλλον εχω πάθει τράβηγμα στο ποδι όμως το σημείο ειναι περίεργο και δεν ξέρω πως να το ονομάσω ειμαι και λιγάκι ασχετη απο ανατομία... Πριν τρεις μέρες εκανα διατασεις και ανοίγματα και σε μια δραστηριοτητα τύπου σπαγκάτο μάλλον, εκανα κάτι απότομο και ακουσα 3 κρακ στο πισω μέρος του ποδιού πολύ ψηλα (Για να σας βοηθησω να καταλαβετε το σημείο: εαν κάτσει κάποιος πολυ αδύνατος στα ποδια σας δεν νιωθετε 2 κόκαλα να σας πιέζουν? :p ) ακριβώς σε εκείνο το κόκαλο νιώθω πονο και μερικές φορές επεκτείνεται προς τα κάτω. Οταν το τεντώνω ο πόνος επεκτείνεται γενικά σε όλο το πόδι. Το χειρότερο ειναι οτι δεν ξέρω πως να το ξεκουράσω καθώς σε κάθε σταση επιβαρύνεται κυρίως οταν κάθομαι (για την ακρίβεια μου ειναι πολυ δύσκολο να καθομαι) αλλα και οταν περπαταω, οταν ξαπλώνω και είναι τεντομένο ή προσπαθώ να σκύψω και περιορίζει πολύ τις κινησεις μου όμως δεν θεωρω οτι ειναι αρκετά σοβαρό ωστε να επισκεφθώ γιατρό.  Δεν έχω πάθει ποτε κάτι παρόμοιο σε αυτό το σημείο και δεν ξέρω τι να κάνω καθώς ειναι δύσκολο να το εντοπισω και να κάνω μασαζ ή να χρησιμοποιήσω κάποια αλοιφη (αυτές ειναι οι συμβουλές που βρήκα μέχρι τώρα). Ευχαριστώ!