Αποστολέας Θέμα: Φθηνα παπούτσια παρκουρ/Ειναι αυτα τα παπουτσια καταλληλα;  (Αναγνώστηκε 6344 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sotoskont

• New Member
  • *
  • Φύλο: Άντρας
Γεια σας, πρόσφατα αγόρασα αυτά τα παπούτσια και θα ήθελα να ξέρω αν είναι κομπλε για να χρησιμοποιηθούν σε παρκουρ/free running, αν οχι μπορείτε να μου προτείνετε κάποια φθηνά παπούτσια για free running και παρκουρ;
τα παπουτσια που αγόρασα: http://www.intersport.gr/pd/nike-revolution-2-gs-555082-020-132557.htm?lang=el&path=660678394&color=2630
~για να μάθεις να μιλάς πρεπει να μάθεις ν'ακούς~

Αποσυνδεδεμένος Kasta47

• New Member
  • *
Απ: Φθηνα παπούτσια παρκουρ/Ειναι αυτα τα παπουτσια καταλληλα;
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 17, 2015, 08:53:08 μμ »
Καλησπερα τα παπούτσια που εχεις δεν τα εχω δοκιμάσει αλλα αυτα που εχω εγω ειναι τα feiyue τα ειχα αγοράσει 20-30€ αν θυμάμαι και μου φαίνονται πολυ καλα

• New Member
  • *
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 17, 2015, 10:45:40 μμ »
Καλησπερα τα παπούτσια που εχεις δεν τα εχω δοκιμάσει αλλα αυτα που εχω εγω ειναι τα feiyue τα ειχα αγοράσει 20-30€ αν θυμάμαι και μου φαίνονται πολυ καλα
Μήπως θα μπορούσες να μου στείλεις το link? Δεν μπορω να τα βρω βρισκω διαφορα :)

Αποσυνδεδεμένος emilboy

• Moderator
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 18, 2015, 06:13:03 μμ »
Εγώ και ο Αplex όταν ασχολούμασταν με το παρκούρ τα αγοράζαμε από εδώ: http://www.taichifinder.co.uk/products#!/Feiyue-Shoes-Black/p/366794

1 εβδομάδα περίπου διαρκούσε η αποστολή. Έχε στο νου σου όμως ότι η σόλα έιναι αρκετά λεπτή και οι άτσαλες προσγειώσεις πονάνε λίγο... Επιπλέον αν κάνεις πολλά wall ups η σόλα σκίζεται σχετικά γρήγορα. Παρ' όλα αυτά ήταν τα αγαπημένα μου παπούτσια.

• New Member
  • *
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 18, 2015, 09:44:10 μμ »
Εγώ και ο Αplex όταν ασχολούμασταν με το παρκούρ τα αγοράζαμε από εδώ: http://www.taichifinder.co.uk/products#!/Feiyue-Shoes-Black/p/366794

1 εβδομάδα περίπου διαρκούσε η αποστολή. Έχε στο νου σου όμως ότι η σόλα έιναι αρκετά λεπτή και οι άτσαλες προσγειώσεις πονάνε λίγο... Επιπλέον αν κάνεις πολλά wall ups η σόλα σκίζεται σχετικά γρήγορα. Παρ' όλα αυτά ήταν τα αγαπημένα μου παπούτσια.
Υπάρχουν στην Ελλάδα αυτά; Η κάτι παρόμοιο απο Ελληνικό μαγαζί;

Αποσυνδεδεμένος emilboy

• Moderator
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 19, 2015, 12:19:22 πμ »
Χμμ...
Έψαξα λίγο και είδα ότι σε ελληνικά e-shops υπάρχει μόνο το γαλλικό feiyue, που κοστίζει >€50. Αυτό που έβαλα εδώ είναι το αυθεντικό, κινέζικο μοντέλο και κοστίζει γύρω στα €15 (χωρίς μεταφορικά), αλλά δεν το βρήκα στην Ελλάδα...

• New Member
  • *
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 19, 2015, 01:01:18 πμ »
Χμμ...
Έψαξα λίγο και είδα ότι σε ελληνικά e-shops υπάρχει μόνο το γαλλικό feiyue, που κοστίζει >€50. Αυτό που έβαλα εδώ είναι το αυθεντικό, κινέζικο μοντέλο και κοστίζει γύρω στα €15 (χωρίς μεταφορικά), αλλά δεν το βρήκα στην Ελλάδα...
Ευχαριστώ, να σε ρωτήσω, αξίζει να προπονούμαι με τα παλιά μου αθλητικά τα οποία είναι πολύ λεπτά με λεπτή σόλα, για να δυναμώσει το πόδι;

Αποσυνδεδεμένος emilboy

• Moderator
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 19, 2015, 01:57:41 μμ »
Για να δυναμώσουν τα πόδια σου κάνε γυμναστική. Διάβασε στο forum τα δίαφορα θέματα στον τομέα Conditioning και Τεχνικές και Μέθοδοι Προπόνησης, κυρίως.

Αποσυνδεδεμένος SRV

• New Member
  • *
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 30, 2015, 09:27:51 μμ »
Τα αυθεντικά κινέζικα feiyue τα βρήκα σε αυτό το μαγαζί http://www.olympusport.gr/ που υπάρχει και σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη και Κατερίνη. Πας εκεί και τα δοκιμάζεις(προσέχεις να σου είναι εφαρμοστό σαν κάλτσα γιατί μετά ανοίγει με τη χρήση). Στη Θεσσαλονίκη τα πήρα 19 ευρώ.

Καταπληκτικό παπούτσι και σου μαθαίνει σωστή τεχνική.