μέλη
  • Σύνολο μελών: 1658
  • Latest: bestman
Stats
  • Σύνολο μηνυμάτων: 12130
  • Σύνολο θεμάτων: 760
  • Online Today: 32
  • Online Ever: 539
  • (Σεπτέμβριος 17, 2013, 12:19:31 πμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Users: 0
Guests: 11
Total: 14
Yahoo!
Google (2)
Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε. Χάσατε το email ενεργοποίησης;
Νοέμβριος 23, 2014, 10:44:00 μμ

Σύνδεση με όνομα, κωδικό και διάρκεια σύνδεσης

11 επισκέπτες, 0 χρήστες

Πρόσφατα Θέματα

Πείτε το!

Last 15 Shouts:

emilboy

Οκτώβριος 31, 2014, 10:56:14 μμ
hey

Eon

Οκτώβριος 30, 2014, 06:24:09 μμ
@Aplex hahahaha

Aplex

Οκτώβριος 19, 2014, 11:18:03 μμ

Aplex

Οκτώβριος 19, 2014, 11:17:38 μμ
Hi!

johnylouk

Αύγουστος 26, 2014, 01:28:06 μμ
paidia eimai apo xalkida kai 8elo na bro i tema i ena dio atoma gia proponisi eimai 17 xronon parkour kana edo kai 2 3 mines alla monos den paleuete an kapoios einai apo xalkida kai 8elei na ma8oume mazi as m kanei add sto fb https://www.facebook.com/profile.php?id=100006872952754

kits43

Αύγουστος 25, 2014, 10:18:23 μμ
Aplex sak mai dik faget h4h4

TasosGjunglist

Ιούλιος 08, 2014, 06:33:29 μμ
!!! ;)

emilboy

Ιούλιος 05, 2014, 12:00:54 πμ
Γράψτε εδώ, αν μπαίνετε ακόμα στο forum.

Aplex

Μάιος 02, 2014, 09:11:46 μμ
fagits

heiko

Απρίλιος 27, 2014, 03:26:47 μμ
γεια σε ολους!! κανω εδω κ ενα μηνα parkour!ειμαι αρχαριος αλλα τα τελευταια 4 χρονια εχω μια καποια καλη επαφη με τη γυμναστικη λογω kick boxin.αν υπαρχει καποιος σε παρομοια

kits43

Απρίλιος 09, 2014, 02:47:51 μμ
aeooaeaoeaoea

georgegranitis

Μάρτιος 18, 2014, 12:11:14 πμ
einai kanenas mesa????

Eon

Μάρτιος 17, 2014, 01:56:40 πμ
heiko, στείλε μηνύματα στις ομάδες που βρίσκεις. Επίσης, έχουμε δημιουργήσει έναν κατάλογο με ομάδες και πληροφορίες επικοινωνίας. Μπορείς να δεις τον κατάλογο εδώ: http://www.parkour.gr/community/teams-communities

heiko

Μάρτιος 08, 2014, 10:59:54 μμ
Γεια..θελω να ξεκινησω μαθηματα parkour!εχω δει καποιες ομαδες στο fb αλλα δεν ξερω αν κανουν μαθηματα γενικα που,πως.Μπορει καποιος να βοηθησει??ευχαριστω

Eon

Φεβρουάριος 19, 2014, 02:47:27 πμ
hey

Show 50 latest

Αποστολέας Θέμα: Αστεια, παραξενα βιντεο  (Αναγνώστηκε 12796 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος faberakoss

• Regular Member
  • **
  • Φύλο: Άντρας
Re: Αστεια, παραξενα βιντεο
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 20, 2008, 02:06:06 πμ »
  • Publish
  • ατύχημα

πιστεύετε/γνωρίζετε ότι/αν είναι αληθινό?

Αποσυνδεδεμένος Vinnie Jones

• Regular Member
    • **
    • ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΧΙΠΗΣ
      • STOPfm
    « Απάντηση #16 στις: Μάιος 20, 2008, 11:42:15 πμ »
  • Publish
  • ατύχημα

πιστεύετε/γνωρίζετε ότι/αν είναι αληθινό?

Ας κάνουμε μια διατριβή πάνω στο θέμα... Με προτάσεις και αντεπιχειρήματα από την κάθε πλευρά...

Το αγόρι ήταν χειρότερος στην οδήγηση και από τον Κεντέρη και φυσικά η ιστορία ήταν ψεύτικη για τους εξής απλούς και προφανέστατους λόγους και ψεγάδια που υπάρχουν στην ιστορία:
    1) Όταν υπάρχει μόνο ένα κράνος, ποτέ δεν το κρατάμε για την πάρτη μας, αλλά το δίνουμε στο συνεπιβάτη.
    2) Με 180 χλμ/ώρα, το μόνο πράγμα που δεν μπορείς να κάνεις στο μηχανάκι είναι να μιλήσεις με το συνεπιβάτη. Συγκεκριμένα, ο οδηγός να μιλήσει προς τα πίσω είναι ανέφικτο, ειδικά αν φοράει και κράνος.
    3) Γιατί απλούστατα δεν άφησε τη μηχανή να σταματήσει από μόνη της; Αν ο δρόμος είχε τόσες στροφές ή άλλα τόσα αμάξια για να τρακάρει, έτσι ξαφνικά μια στιγμή εμφανίστηκαν όλα μπροστά του και του χρειάστηκαν τα φρένα; Πιο πριν δεν του χρειάστηκε να φρενάρει;
    4) Αν τρακάρεις με μηχανή σε τοίχο σπιτιού με 180χλμ/ώρα, ακόμη και να φοράς κράνος θα σπάσει τουλάχιστον ο σβέρκος σου. Η πίσω ρόδα θα σηκωθεί και θα χτυπήσεις απ'ευθείας με το κεφάλι στον τοίχο. Η μόνη περίπτωση που ίσως θα τη γλύτωνε, ήταν να χτυπήσει σε χαμηλό τοιχάκι η μηχανή και να εκτοξευτούν οι επιβάτες μπροστά. Και πάλι, αν δεν έπεφταν σε κάτι αρκετά μαλακό ή σε λίμνη/θάλασσα σιγά να μην την έσωζε ένα κράνος.
    5) Ο οδηγός ήταν τόσο ηλίθιος που δε σκέφτηκε να κατεβάσει ταχύτητες; Είχε την αγωνία της στιγμής; Είχε αγχωθεί για τη ζωή του; Τι να αγχωθεί και ποια αγωνία της στιγμής που μόνο το Κυπριακό δε λύσανε πάνω στη μηχανή!!!
    6) Εκείνος που έφτιαχνε το video πως ήξερε τι έλεγε ο οδηγός στην κοπέλα; Τρικαβαλιές κάνανε;
    7) Αν είσαι τόσο άχρηστος και γελοίος που δεν ξέρεις πως να κάνεις μια μηχανή να σταματήσει χωρίς φρένα, δε μπορείς να βρεις γκόμενα... Ή μάλλον όχι... Μπορείς να βρεις γκόμενα... Αν είσαι έφηβος και ζεις στην Ελλάδα... Συγκεκριμένα, όλοι οι έφηβοι που βρίσκουν εύκολα γκόμενα δεν ξέρουν τίποτα από οδήγηση. Απλά έχουν μηχανάκι... Αλλά σιγά μην τρέξει το 125cc με 180χλμ/ώρα!!!

Άρα καταλήξαμε στο συμπέρασμα πως ήταν Έλληνας, είχε βουτήξει τη μηχανή του αδερφού του ή του θείου του και έβγαζε τη γκόμενα βόλτα. Άρα αρχίζουμε τα αντεπιχειρήματα...

Αντεπιχείρημα 1) Το "1" είναι άκυρο... Αφού καταλήξαμε στο συμπέρασμα πως ήταν Έλληνες, σιγά μη δώσει το κράνος στη γκόμενα... Να τις χαλάσει τα μαλλιά; Πως γίνεται αυτό που λέει και ο κοντοχωριανός μου ο Ογκουνσότο;;;
    Αντεπιχείρημα 2) Το "2" είναι άκυρο... Ο Έλληνας ξέρει πως να μιλήσει, ακόμη και στο διπλανό αεροπλάνο ή το διπλανό διαστημόπλοιο. Για συνεπιβάτη, ούτε λόγος, εκεί έχουμε κάνει διατριβή!!!
    Αντεπιχείρημα 3) Το "3" είναι άκυρο... Ο Έλληνας πάντα σταματάει να ξέρει πως αποφεύγει αμάξια και πως αλλάζει συνεχώς λωρίδες με 180χλμ/ώρα ΜΟΝΟ όταν του χαλάσουν τα φρένα... Τότε γίνεται κι αυτός κανονικός άνθρωπος...
    Αντεπιχείρημα 4) Το "4" είναι άκυρο... Δεν έτρεχε σε δρόμο μέσα σε πόλη, αλλά σε επαρχιακό... Άρα την κοπάνισε σε κανένα μετόχι ή κανένα στάβλο, από αυτούς που είναι ενάμιση μέτρο ψηλοί με το ζόρι. Και μετά προσγειώθηκαν στην κοπριά από τα γουρούνια ή στην τροφή των προβάτων ή αλόγων.
    Αντεπιχείρημα 5) Το "5" είναι άκυρο... Ο Έλληνας πάντα έχει χρόνο να μιλήσει, ειδικά όταν έχει τη γκόμενα μαζί του. Φημιζόμαστε άλλωστε, εκτός από το pita gyros, για το greek kamaki!
    Αντεπιχείρημα 6) Το "6" είναι άκυρο... Είναι απόλυτα λογικό στην Ελλάδα να κάνεις τρικαβαλιές με 180χλμ/ώρα... Είναι επίσης πιο λογικό να έχεις τη γκόμενα στη μηχανή κι εκείνη να μιλάει με τη φιλενάδα της στο κινητό (Που να δεις Νούμπι μου, πήρε καινούρια μηχανή και πάμε σφαίρα! Πρέπει επειγόντως να σου γνωρίσω τον κολλητό του, ίσως πάρει κι εκείνος! Χιχιχιχιχιχιχιχιχιχιχι!!!). Γι'αυτό άλλωστε υπάρχει το Call600!!!
    Αντεπιχείρημα 7) ΜΟΝΟ στην Ελλάδα υπάρχουν τέτοιοι γελοίοι που τρέχουν στον Επαρχιακό με 180χλμ/ώρα με μηχανή συγγενή τους, έχουν τη γκόμενα δικαβαλιά και δεν της έχουν δώσει κράνος! Και φυσικά, ΜΟΝΟ Ελληνίδες γκόμενες βρίσκουν τέτοια amore και τους αφήνουν να κάνουν τέτοιες ηλιθιότητες!

Άρα καταλήγουμε στα εξής συμπεράσματα:
    α) Ήταν Έλληνες...
    β) Έτρεχαν σε επαρχιακό δρόμο...
    γ) Είχαν Call600...

Παρ'όλα αυτά, πάλι υπάρχει κάποιο κενό στην ιστορία μας... Το κομμάτι που λέει πως την επόμενη μέρα, τους έγραψαν οι εφημερίδες... Οι εφημερίδες το πολύ-πολύ να έγραφαν: "Βρέθηκε ο κομιστής του επίμαχου DVD", "Τι ώρα πήγε χτες η Καλομοίρα στην τουαλέτα και γιατί δεν πουλάνε τη μάρκα σερβιετών της στο Βελιγράδι;" ή "Αποκλειστικές δηλώσεις του Ντούσαν Μπάγεβιτς: Έχω πρόταση και από τη Boca Jr". Άρα καταλήγουμε στο συμπέρασμα πως η ιστορία είναι ΨΕΥΤΙΚΗ!

Ολόκληρη διατριβή σαν τον μ@λ@κ@ για να αποδείξω το αυτονόητο...

Και να φανταστεί κανείς ότι παλιά έλεγες καλά αστεία :(

Αποσυνδεδεμένος faberakoss

• Regular Member
    • **
    « Απάντηση #17 στις: Μάιος 20, 2008, 03:19:06 μμ »
  • Publish
  • Δεν χρειαζόταν η διατριβή απλά ήθελα να δω τι πιστεύουν οι άλλοι γτ μερικοί μου έχουν πει ότι είναι αλήθεια..εγώ προσοπικά δεν το νομίζω για πολλούς λόγους(μην περιμένεις διατριβή ;D)

Αποσυνδεδεμένος noxteryn

• Deadly Efficient
    • Devoted Member
    • The Japan Man
      • Floating Point
    « Απάντηση #18 στις: Μάιος 20, 2008, 09:40:53 μμ »
  • Publish
  • Εγώ πιστεύω ότι ο λόγος που τράκαραν ήταν το γεγονός ότι πήγε να του βγάλει το κράνος για να το φορέσει η ίδια, τη στιγμή που έτρεχαν με 180km/h.
     :P
    I walk the path of Entropy.

• Regular Member
    • **
    • ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΧΙΠΗΣ
      • STOPfm
    « Απάντηση #19 στις: Μάιος 20, 2008, 11:56:25 μμ »
  • Publish
  • Εγώ πιστεύω ότι ο λόγος που τράκαραν ήταν το γεγονός ότι πήγε να του βγάλει το κράνος για να το φορέσει η ίδια, τη στιγμή που έτρεχαν με 180km/h.
     :P

Έτσι μάλιστα!!! Με τέτοιες μπούρδες που κάνανε σιγά μη δεν τρακέρνανε*!

*Είμαι από ΧΩΡΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!

Αποσυνδεδεμένος smo

• Regular Member
    • **
    • under construction
    « Απάντηση #20 στις: Μάιος 21, 2008, 03:50:23 μμ »
  • Publish

• Αποσυνδεδεμένος Iv@n

• Mr.Bombastic
    • Regular Member
    • **
    « Απάντηση #21 στις: Μάιος 21, 2008, 04:03:43 μμ »
  • Publish
  • Δε ξερω αν το βιντεακι ειναι αληθινο ή οχι, αλλα ΕΓΩ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟΥΜΠΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΠΛΑ

Αποσυνδεδεμένος smo

• Regular Member
    • **
    • under construction
    « Απάντηση #22 στις: Μάιος 21, 2008, 04:59:58 μμ »
  • Publish
  • Δε ξερω αν το βιντεακι ειναι αληθινο ή οχι, αλλα ΕΓΩ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟΥΜΠΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΑΠΛΑ

Ivan got crazyyyyyyy λεμεεεε... ;D

υγ αν ξερει κανεις το τραγουδακι ας πει

Αποσυνδεδεμένος ToPaxyGourouni

• Φιλοσοφος
    • Moderator
    • Χοιρινός φίλος!
    « Απάντηση #23 στις: Μάιος 22, 2008, 10:53:27 πμ »
  • Publish
  • Κλασσικό, παλιό, fake βίντεο.
      0.08 : Η μπάλλα χτυπάει στο δοκάρι και εξαφανίζεται μετά
      0.28 : Ο τύπος βρίσκεται 50 μέτρα μακρυά από την κάμερα και όταν κλωτσάει μπάλλα ακούγεται ένα τρανταχτό γκντούπ!

Κάπου είχα διαβάσει κι άλλα 4-5 σημεία του βίντεο. Λέγανε ακόμα και το πρόγραμμα που χρησιμοποιήσανε για να βάλουν τη μπάλλα μέσα στο βίντεο. Μόνο η τρίπλα - wallflip μπορεί να ήταν αληθινή.
    I have never been clever, because need it never!

• Regular Member
    • **
    • ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΧΙΠΗΣ
      • STOPfm
    « Απάντηση #24 στις: Μάιος 22, 2008, 01:28:49 μμ »
  • Publish
  •   0.08 : Η μπάλλα χτυπάει στο δοκάρι και εξαφανίζεται μετά
    Η μπάλα πηγαίνει δοκάρι και μέσα, δεν εξαφανίζεται.

Εξακολουθεί να είναι fake, απλά δεν καρφώνονται τόσο εύκολα!!!

@00:33 - Αυτό παίζει να είναι αληθινό, γιατί δεν καταφέρνει να κρατήσει τη μπάλα. Πάλι είναι άχρηστος που πηδάει σαν το μούσκαρο από τέτοιο ύψος!

@00:46 - Κι αυτή η φάση δεν παίζει να είναι fake. Η μπάλα φαίνεται αρκετά καθαρά. Κι εγώ το κάνω με ένα φίλο μου και αυτός έχει βάλει και γκολ.

@00:43 - Η πιο fake σκηνή σε όλο το videάκι. Σιγά μη γυρνάνε να κοιτάξουν αυτούς και δεν κοιτάζουν εμένα. Που στο κάτω-κάτω, εγώ και πιο καλό ποδόσφαιρο από αυτούς ξέρω παρ'ότι ασχολούμαι περισσότερο με το μπάσκετ, που ως γνωστόν λέει πιο πολύ σε freestyle καταστάσεις. Θα ανεβάσω video κι εγώ με την ομάδα μου (Harlem Globetrotters τους λένε, μπορεί να τους ξέρετε)

@01:03 - Κι εδώ επιτέλους σιγουρευόμαστε για τα καλά πως το video είναι ψευτιά! Fifa Street 3! Οπότε όλα τα κόλπα μπορώ να τα κάνω. Πατάω Δ, τσιμπάω το R2 και τελειώνω τη φάση με τον L3 προς τα δεξιά για να δώσω φάλτσο.

Αποσυνδεδεμένος Iv@n

• Mr.Bombastic
    • Regular Member
    • **
    « Απάντηση #25 στις: Μάιος 22, 2008, 01:56:16 μμ »
  • Publish
  • Κλασσικό, παλιό, fake βίντεο.
      0.08 : Η μπάλλα χτυπάει στο δοκάρι και εξαφανίζεται μετά
      0.28 : Ο τύπος βρίσκεται 50 μέτρα μακρυά από την κάμερα και όταν κλωτσάει μπάλλα ακούγεται ένα τρανταχτό γκντούπ!

Κάπου είχα διαβάσει κι άλλα 4-5 σημεία του βίντεο. Λέγανε ακόμα και το πρόγραμμα που χρησιμοποιήσανε για να βάλουν τη μπάλλα μέσα στο βίντεο. Μόνο η τρίπλα - wallflip μπορεί να ήταν αληθινή.

Συμφωνω κι εγω η μπαλα δεν εξαφανισζεται
    + αν δεν εκανε ηχο, τοτε θα λεγατε - χτυπαει την μπαλα με τοση δυναμη και δεν ακουγεται ουτε ενα τακ .. ψευτικο...

τεσπα
    πολλα απο αυτα γινονται, αυτο που δε παιζει να γινεται ειναι οι πασες με τις τουμπες..
    παω τωρα για μπαλα..

• Regular Member
    • **
    • ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΧΙΠΗΣ
      • STOPfm
    « Απάντηση #26 στις: Μάιος 22, 2008, 05:40:17 μμ »
  • Publish
  • + αν δεν εκανε ηχο, τοτε θα λεγατε - χτυπαει την μπαλα με τοση δυναμη και δεν ακουγεται ουτε ενα τακ .. ψευτικο...

Κάπου είχα διαβάσει πως στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο, μπάσκετ και άλλα αθλήματα βάζουν μικρόφωνο κυριολεκτικά μέσα στη μπάλα. Ακόμη και Σουπερλίγκα όταν βλέπουμε, πως οι οπαδοί με το ζόρι ακούγονται, ενώ οι μπαλιές είναι λες και κλοτσάνε το κεφάλι μας αντί τη μπάλα; Γιατί λοιπόν να μην είχαν και τέτοια μπάλα στη διαφήμιση; Ή απλούστατα, γιατί να μην το έβαζαν μετά, στο studio;

Αποσυνδεδεμένος ToPaxyGourouni

• Φιλοσοφος
    • Moderator
    • Χοιρινός φίλος!
    « Απάντηση #27 στις: Μάιος 22, 2008, 09:26:17 μμ »
  • Publish
  • Επειδή δεν είχαν μπάλλα :) Συνεπώς δεν είχαν που να βάλουν το μικρόφωνο!
    I have never been clever, because need it never!

Αποσυνδεδεμένος Traceur Filip

• New Member
    • *
    « Απάντηση #28 στις: Μάιος 23, 2008, 02:58:01 μμ »
  • Publish

• Αποσυνδεδεμένος Vinnie Jones

• Regular Member
    • **
    • ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΧΙΠΗΣ
      • STOPfm
    « Απάντηση #29 στις: Μάιος 23, 2008, 03:33:08 μμ »
  • Publish
  • Το έχω ξαναδεί... Εξακολουθεί να είναι γαμάτο όμως!!!

Οι νέοι κανόνες του ΕΣΡ. Και παρακαλάτε να μη σας πιάσει η bodyguard στα χέρια της.........